Lokalne vesti

06. 06. 2011.

Autor: 1 Izvor: RTS

Svetsko srebro za ribolovce

Na Svetskom kupu u ribolovu ekipa iz Kruševca "Čigra-Trabuko" osvojila je srebrnu medalju. Na ovom takmičenju učestvovali su ribolovci iz 25 zemalja sveta.

Pobednik Svetskog kupa u ribolovu, održanog proteklog vikenda u Golupcu je mađarska ekipa "SPRO-EKSNER". Mesto na pobedničkom postolju zauzela je i ekipa iz Kruševca "Čigra-Trabuko" osvojivši srebrnu medalju.

Srpskim ribolovcima ovo nije prvi put da osvajaju odličja: U proteklih pet godina, kruševačka ekipa uzela je na svetskim prvenstvima dve zlatne i dve srebrne medalje.

Da biste postali šampion, potrebno je da upecate što više kilograma ribe. Problem je kada su one male, pa vam je za pobedu potrebno nekoliko stotina ili hiljada komada. Primera radi, srpska ekipa je upecala skoro 2.000 komada "peša", ukupne težine 26 kilograma.