Lokalne vesti

28. 05. 2019. Petrovac na Mlavi, Pirot

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Petrovčanka prvakinja Srbije u šahu

Magdalena Ilić, učenica 4. razreda O.Š. Bata Bulić iz Petrovca na Mlavi osvojila je republičko takmičenje u šahu.

Na takmičenju koje se održalo u Pirotu Magdalena Ilić je, u kategoriji učenica 4. razreda osnovnih škola, u 7. kola ostvarila 6,5 poena i time se našla ispred Anastasije Vojinović i Milice Đokić.  Ona je pred takmičenje u Pirotu osvojila i prvo mesto na Sportskim igrama mladih u Petrovcu na Mlavi i time se plasirala na državno prvenstvo koje će se održati u Beogradu. Magdalena se aktivno bavi šahom oko godinu i po dana i trenutno se priprema za turnir na Srebrnom jezeru.

Treba napomenuti da su pored Magdalene Ilić učestvovali i drugi učenici iz Petrovca na Mlavi i oni su u svojim kategorijama osvojili jedno 7 i dva 12 mesta.