Naslovna  |  Info  |  Lokalne vesti  |  Brojne nagrade sa republičkih takmičenja za kraljeve đake
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Lokalne vesti

12. 06. 2019. Požarevac

Autor: N.Stojićević Izvor: Boom 93

Brojne nagrade sa republičkih takmičenja za kraljeve đake

U osnovnoj školi “Kralj Aleksandar I” danas su predstavljeni brojni rezultati koje su učenici postigli na svim takmičenjima, a posebno na republičkim. Učenici su sa državnih takmičenja doneli 20 nagrada, što je po rečima direktora škole Gorana Segera, nezapamćen uspeh u istoriji škole.

U toku školske 2018-2019. godine više od 200 đaka ove škole učestvovalo je na  takmičenjima iz 17 različitih disciplina od kojih je u 14 disciplina osvojeno jedno od prva tri mesta na državnom nivou. 

Osvojena mesta učenika na republičkim takmičenjima:

Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - II mesto (matematika) - nastavnik Marija Kostić.
Natalija Avdaović, učenik šestog razreda - I mesto (takmičenje "Misliš matematika") - nastavnik Jelena Stefanović Radonjić
Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - III mesto takmičenje ("Misliš matematika") - nastavnik Marija Kostić
Aleksandar Gligorijević, učenik četvrtog razreda - III mesto takmičenje ("Misliš matematika") - nastavnik Danijela Radovanović
Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - I mesto ("Kengur bez granica"-matematika) - nastavnik Marija Kostić
Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - III mesto (informatika) - nastavnik Ivan Đuričić 
Vukašin Radovanović, učenik šestog razreda - II mesto (fizika) - nastavnik Snežana Stojanović
Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - II mesto (fizika) - nastavnik Snežana Stojanović
Ljilja Ivić, učenik sedmog razreda - III mesto (književna olimpijada) - nastavnik Milena Milošević
Ljilja Ivić, učenik sedmog razreda - II mesto (istorija) - nastavnik Miljan Raketić 
Katarina Jovanović, učenik sedmog razreda - III mesto (istorija) - nastavnik Miljan Raketić
Jovana Pantić, učenik osmog razreda - I mesto (državno prvenstvo istraživačkih radova-biologija)- nastavnik Vladimirka Strahinić
Jovana Pantić, učenik osmog razreda - I mesto (geografija) - nastavnik Violeta Rajić 
Miloš Stanković, učenik šesti razred - I mesto (tehnika i tehnologija) - nastavnik Vesna Pokimica
Filip Marić, učenik osmog razreda - I mesto (italijanski)- nastavnik Biljana Stjepović
Maša Rajić, učenik petog raureda - III mesto (fizičko vaspitanje) - nastavnik Vesna Vujčić 
Učenici drugog razreda - EKIPNO takmičenje - Male olipijske igre -III mesto - nastavnici Jelena Živković i Jelisaveta Bojović
Ivan Milovanović, učenik drugog razreda - I mesto (Džudo) - nastavnici Minja Pejić i Ana Mitrović 
Stevan Đurić, učenik trećeg razreda - II mesto (Džudo) - nastavnici Ivana Martinović Nikodijeić
Lazar Veselinović, učenik trećeg razreda - II mesto (Džudo) - nastavnik Slađana Neranđžić 

Nataša Nikolić Gajić, pomoćnica direktora je rekla da su ovo izuzetni rezultati za školu, posebno jer ove godine škola obeležava 80 godina postojanja.

Ona je navela da pored brojnih nagrada na republičkim takmičenjima, postoje i druge nagrade sa takmičenja koja nisu u kalendaru Ministarstva prosvete.

Direktor škole, Goran Seger je rekao da su ovo izuzetni rezultati koje su postigli kako učenici, tako I nastavnici škole, jer kako je istakao to je rezultat timskog rada i čestitao svima na postignutim rezultatima.

pet

14.06.

2019.

Bravo [neregistrovani] u 13:18

Odlicno

Sta reci, najbolja skola DIREKTORE SVAKA TI CAST! To je nasa zaostavstina ovoj zemlji i nas jedini uspeh deca! Dobra deca samo nek nastave o nadam se da ce ostati u ovoj zemlji .

Odgovori
sre

12.06.

2019.

anonymous [neregistrovani] u 15:46

Bravo!

Na ponos svojim roditeljima. Svaka čast Radmanovci!

Odgovori

Ostavi komentar