Lokalne vesti

29. 10. 2011. Beograd

Autor: 1 Izvor: wienerliga

Šampionska igra Partizana

U derbi meču četvrtog kola Partizan je za samo 74 minuta preslišao Mladi radnik i naneo mu prvi ovosezonski poraz. Partizan Termoelektro – Mladi radnik 3:0 (25:22, 25:14, 25:18)

Umesto da odigraju rasterećeno, Požarevljani kao da su jedva čekali da se susret završi. Njihov otpor, ako ga je uopšte i bilo, trajao je samo do 12:12 u prvom setu.

Čim su gosti načinili tri vezane greške Partizan se „odlepio" (16:13), a kad je na servis stao Minić otišao je šampion na bezbednih „plus šest" (19:13). Ispostavilo se da je to bilo nedostižno, iako je Mladi radnik u završnici spasio dve od četiri vezane set lopte.

Neizvesnost je prekinuo Ljubičić - 25:22. Požarevljani su i dobro prošli, s obzirom da su načinili 11 grešaka, a imali su očajan prijem i samo jednog donekle raspoloženog igrača, kapitena Nikolu Vasića.

Potpuno bezvoljno su Požarevljani izgledali u drugom periodu, a Partizan je to znalački koristio. Imao je Minić serije servisa kao nedavno Huantorena u Šumicama, pa su upravo tada crno-beli obezbedili veliku zalihu poena (10:3). Do kraja seta domaćin je samo uvećavao razliku do konačnih 25:14.

Iako su odigrali nešto lošije u trećem setu, crno-beli su posao lako priveli kraju. Blok Brđovića, pa kontra Mijailovića, nešto kasnije i blok Minića raspršili su sve nade gostiju (16:11). Nešto kasnije kapiten Mijalović je iskoristio treću meč loptu - 25:18.

Dvorana: „Šumice". Gledalaca: 250. Sudije: Anđelko Popović (Sremski Karlovci) i Dušan Španović (Novi Sad). Trajanje meča: 74 minuta.
PARTIZAN TERMOELEKTRO: Minić 13, Pešut 3, Brđović 2, Nikolić 12, Mijailović 17, LJubičić 6, Ilić (libero), Žarković, Bulatović, Popović, Samardžić, Jokanović. Trener: Milan Đuričić.
MLADI RADNIK: Duduj 7, Munćan 4, Kostić, Vasić 9, P. Petrović 9, Šormaz 1, Peković (libero), Marinković 1, Vladisavljev, Vulović 1, Šljivančanin, N. Petrović. Trener: Dragan Bonić