28. 08. 2014. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Požarevljani dostojan protivnik

Na prvoj utakmici u „Nedelji rukometa“ koja se održava u Sportskom centru Požarevac, domaći tim Požarevca igrao je 26:26 sa šampionom Izraela timom Hapoel Rišona.

Ovogodišnji učesnik rukometne lige šampiona ekipa Hapoel Rišon je važila za favorita, ali su Požarevljani bili dostojan protivnik. Prvo poluvreme je završeno u korist gosti iz Izraela sa  12:15.

U drugom poluvremenu  Požarevljani su nastavili sa čvrstom igrom što je iznendailo ekipu  pa se nisu uspeli odvojiti na više od 3 gola razlike. U poslednjim minutima igrači RK “Požarevac“ nošeni publikom izvlače uspevaju da preokrenu rezultat I povedu  u samom finišu meča. Iskusni protivnik uspeva u poslednjem napadu da  izjednači rezultat I utakmica se završava 26:26.

Večeras igraju ekipe Rudara iz Kostolca i Hapoel Rišona.