20. 10. 2014. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Rudar pobedio u gradskom derbiju

U petom kolu Srpske rukometne lige Srbije ekipa Rudara iz Kostolca pobedila je ekipu Požarevca sa 22:21.

Rudar je bolje otvorio utakmicu i brzo poveo sa pet golova razlike, ipak ekipa Požarevca stabilizuje igru i polako topi prednost rivala.  Kostolčani uspevaju da dobiju prvo poluvreme 8:11.

Drugo poluvreme se igrao gol za golom, ali Rudar uspeva da održava prednost. Ipak kraj poluvremena donelo je najviše uzbudjenja. Pad igre Rudara ekipa Požarevca vešto koristi. Dve minuta pred kraja utakmice Požarevljani preko Manića uspevaju da poravnaju rezultat na 21:21. Tada na scenu stupa mladi Marjanović koji uspeva golom sa krila da vrati prednost Rudaru.

U poslednjem minutu Požarevljani imaju napad kada uspevaju da dobiju sedmerac. Na crtu izlazi Manić koji promašuje ceo gol, i Kostolčani zasluženo slave sa 22:21.

U sledećem kolu Rudar iz Kostolca gostuje Železničaru u Nišu, dok Požarevac putuje u Kuršumliju gde će igrati protiv ekipe Planinke.

uto

28.10.

2014.

vox [neregistrovani] u 08:44

ima se moze se..dokle...

Sramota od utakmice...Od dva losa protivnika gori je izgubio s tim sto Pozarevacki klub mnogo vise kosta od Rudara ..U oba kluba isti sistem rada,kupovina igraca sa strane i uludo trosenje ne malih para...Rad sa mladjim kategorijama samo deklarativno..rade nestrucni ljudi,zadovoljavaju se samo par nerealno ambicioznih roditelja..U Pozarevackoj ekipi od 16 igraca samo jedan domaci igrac koji sedi na klupi kao fikus...kao i trener sa strane ispod prosecnog kvaliteta ali i vise nego dobro placen za nase uslove...U kostolcu slicna situacija sto se tice igrackog kadra ali malo su pametniji od Pozarevljana imaju domaceg trenera koji ih duplo manje kosta nego pozarevacki..Suluda politika rukovodstva RK Pozarevca dovesce kad tad do gasenja ovog kluba kao i fudbalskog kluba...i to kao da nikog nije briga u gradu Pozarevcu,a kada se to desi bice kasno i niko nece odgovarati..Politika rukovodstva ovog kluba je samo kukanje za parama i trosenje istih bez plana i kontrole...Zadnjih 14 godina klub je potrosio oko 1,5 miliona evra budzetskih para a rezultati poznati...Ulazak u I ligu 2.puta a isto toliko ispadanja brzometno..O podmlatku ni govora jer ocigledno za 15 godina 1 ispod prosecan igrac....O nekom reprezentativcu bilo koje selekcije posebna prica,nula,sam dokaz da je rad sa mladjim selekcijama na nivou skolskih sekcija....Gospodo iz opstine ovakav klub ne treba nikom i to se vidi po posetama na utakmicama gde je prosek gledalaca izmedju 50- 70 ,pola od toga je iz okolnih mesta...Pomenute potrosene budzetske pare su se mogle mnogo bolje potrositi...