04. 11. 2014. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Požarevljanima bod u Ljigu

U 3. Kolu Super odbojkaške lige Srbije požarevački Mladi radnik je poražen na gostovanju u Ljigu od ekipe Spartaka sa 3:2

U prvom setu igralo se tvrdo, sve do rezultata 18:18, kad je domaćin sa dva vezana poena stigao do ispostaviće se nedostižne prednosti 25:22.

Drugi set doneo je potpuno različitu sliku na terenu.  Požarevljani su agresivnom igrom osvojili su ovaj set sa 25:10.

U trećem setu domaćin se i dalje mučio u napadu, ali je proradio blok, pa su Lјižani povratili inicijativu i osvojili set sa 25:23.

Očekivali su domaći navijači u četvrtom setu da će Spartak lako završiti meč, ali igrači Mladog radnika su ponovili igru iz drugog seta i osvajaju ga 25:18.

Nakon velike borbe u sva četiri seta, bilo je najpravednije da se bodovi podele, a zahvaljujući junaku domaćina Milanu Periću, koji je u taj-breku osvojio pet poena, ekipa Spartaka dobija peti set sa 15:9 I osvajaju meč sa 3:2.

U sledećem kolu ekipa Mladog radnika dočekuje Radnički iz Kragujevca.