22. 02. 2015. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93, Wiener liga

Na set od iznenadjenja

Iako nekompletna ekipa odbojkaškog kluba Mladi radnik je uspela da osvoji bod protiv osvajača kupa Srbije ekipe Novosadske Vojvodine.

Vojvodina NS seme je četvrti put u sezoni slavila protiv Mladog radnika, drugi put u Požarevcu, računajući i dva meča u četvrtfinalu Kupa. Kao i tada, Novosađani su do pobede došli posle pet setova.

Trener gostiju Strahinja Kozić je ceo meč odigrao sa mladim Davidom Mehićem na mestu primača, a tokom meča šansu je dobio još jedan juniorski reprezentativac Srbije Boško Bojičić. Gosti su bolje startovali i ubedljivo dobili prvi set, ali je usledio odgovor Mladog radnika.

Ekipa koju sa klupe predvodi Saša Joksimović zaigrala je daleko bolje od drugog perioda, pa su uspeli da najpre izjednače – 25:17, a potom i podgreju nadu domaće publike da mogu do velikog trijufma, kad su dobili i treći set istovetnim rezultatom – 25:17.

Ipak, Vojvodina je imala snage za preokret, pa je zasluženo osvojila dva boda. Gosti su imali više raspoloženih igrača, a prednjačili su Katić sa 21 poenom, Luburić sa 19 i Mehić sa 14.