18. 05. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Radnički 1926 nastavio seriju pobeda

Ekipa Radničkog 1926 iz Požarevca je u 26. kolu fudbalske Zone Dunav ugostila tim Mladog radnika iz Radinca.

Od prvog minuta ekipa Radničkog krenula je agresivno ka golu gostiju iz Radinca. Ređale su se šanse za Požarevljane koji nisu uspeli da savladaju odličnog golmana Mladog radnika Jankovića. Ipak u Janković je morao da vadi loptu iz mreže u 8 minutu, kada je sa ivice šesnesterca savladao Damjanović. Posle vodećeg gola igrači Radničkog su stali i dozvoli protivniku da krene u opasnije napade. Ekipa Mladog radnika je uspela da izjednači rezultat. Virijević je iskoristio smušenost odbrane domaćina i bez imalo muke postigao gol. Na odmor se otišlo rezultatom od 1:1.

Ekipa Mladog radnika iz Radinca je počela drugo poluvreme mnogo bolje od tima Radničkog 1926. Imali su gosti dosta prilika pred golom Požarevljana ali nisu uspeli da iskoriste. Ekipa Radničkog je uspela da dođe ponovo u vođstvo u 78. minutu. Gol za Radnički 1926 je postigao Dimitrijević. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je Radnički zasluženo pobedio sa 2:1.

Posle ove pobede ekipa Radničkog 1926 je 4. na tabeli sa 42 osvojena boda. U sledećemo kolu Požarevljani putuju u Kučevo gde će se sastati sa bivšim Srpskoligašem, ekipom Zvižda.