18. 05. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Pobeda Srbije na početku turnira (FOTO)

Juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije uspešno je počela borbu za plasman na Svetsko prvenstvo. Oni su u Hali sportova u Požarevcu savladali reprezentaciju Bugarske.

Za oko 80 minuta reprezentacija Srbije uspela je da savladala Bugrasku. Srbija je u prvom setu odigrala sjajno u kome nisu dozvolili Bugarima da se razigraju. Srbija je prvi set dobila sa 25:8. Nešto bolju igru reprezentacija Bugarske je prikazala u drugom setu. Bugari su u većem delu seta vodili, ali Srbija je uspela da prekrene rezultat i da drugi set dobije sa 25:21. U trećem setu Srbija je odigrala sigurno i bez većih uzbuđenja dobila i treći set sa 25:21 i sa 3:0 u setovima  pobedila Bugrasku.

U prvom meču na turniru reprezentacija Ukrajine pobedila je Francusku sa 3:1 - 25:20, 16:25, 23:25 i 20:25 u setovima. Drugi dan turnira otvoriće utakmica između Ukrajine i Bugarske, početak ovog meča zakazan je za 16:30. Reprezentacija Srbije igraće od 19 časova protiv Francuske.

Podsetimo da će se samo pobednik turnira plasirati na Svetsko juniorsko prvenstvo koje se ove godine igra u Češkoj Republici. Sve utakmice se igraju u Hali sportova u Požarevcu, a ulaz je besplatan.