Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Mladi radnik u seriji, pobeđena ekipa Karađorđa (VIDEO)

12. 10. 2017. Požarevac, Topola

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik u seriji, pobeđena ekipa Karađorđa (VIDEO)

Mladi radnik 1926 se sa gotovanja u Topoli vratio sa 3 osvojena boda. Oni su uspeli da pobede ekupu Karađorđa.

Ekipa Mladog radnika uspela je da nastavi seriju dobrih igara. Oni su u poslednjih 5 kola neporaženi i polako se približavaju sredini tabele. Požarevljani su u 10 vanrednom kolu putovali u Topolu gde su igrali protiv ekipa Karađorđa. Prvu šansu na utakmici imala je ekipa Karađorđa, kada se Đunisijević našao sam pred golom Mladog radnika, ali je neuspešno šutirao pored gola. Ubrzo zatim šansu su imali igrači Mladog radnika. Posle greške igrača odbrane Kurundića Požarevljani su uputili šut ka golu Trifunovića i pogodili prečku. U 18. minutu ekipa Mladog radnika uspela je da dođe do vođstva. Igrači Karađorđa skrivili su prekršaj u šesnestercu, a sudija Marija Višnjić je pokazala na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Muljaić koje doveo Mladi radnik u vođstvo. Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

U drugom poluvremenu ekipa Karađorđe zaigrala je angažovanije. Njihova upornost se isplatila u 53. minutu kada su došli do izjednačenja. Igrač Karađorđa Vujić šutirao je sa 25 metara i uspeo je da savlada golmana Mladog radnika Savića. Nastavili su sa napadima domaći igrači ali je golman Požarevljana Savić bio na visini zadatka i nije dozvolio novu promenu rezultata. Uspeli su Požarevljani da postignu još jedan gol na utakmici. U 80. minutu Bojatović uspeo je da savlada Trifunovića i postavio konačan rezultat utakmice 2:1.

Posle ove pobede ekipa Mladog radnika se nalazi na 12. mestu na tabeli sa osvojenih 12 bodova. U subotu se igra novo kolo, a na Gradskom stadionu ekipa Mladog radnika ugostiće prvoplasirani tim na tabeli ekipu Smedereva.