Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Velika pobeda Rudara dok je ekipa Požarevca ponovo poražena, Požarevljanke savladale Pirot

13. 11. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

U Super muškoj rukometnoj ligi Srbije odigrano je 7. kolo. Ekipa Rudara je u Kostolcu ugostila Slogu iz Požege, dok su Požarevljani putovali u Zubin Potok gde su se sastatali sa ekipom Mokre gore. Rukometašice Požarevca su se, u 7. kolu Super B rukometne lige, sastale sa ekipom Pirota.

Ekipa Rudara iz Kostolca ostvarila je važnu pobedu za plasman u gornji deo tabele. Kostolčani su odigrali jednu dobru utakmicu protiv Sloge iz Požege. Igrači Rudara su uspeli da od početka utakmice nametnu svoj ritam i da povedu više golova razlike. Ipak igrači Sloge uspeli su da se do kraja poluvremena primaknu na gol razlike. Prvo poluvreme je završeno rezultatom od 16:15 u korist Kostolčana. Drugo poluvreme donelo je bolju igru gostiju iz Požege koji su uspeli da povedu. Ipak odličnim intervecijama golman Rudara Budović pomogao je saigračima da se vrate u vođstvo i dođu do 2 gola razlike. Pokušavali su igrači Sloge da uhvate priključak, ali Kostolčani odigrali su prisebno u odbrani. Ekipa Rudara uspela je da slavi sa 30:25 i dodatno se približi vrhu tabele. Najbolji strelac u ekipi Rudara bio je Nenad Nedeljković sa 6 postignutih golova. U ekipi Sloge 7 golova postigao je Darko Todorović. Za igrača utakmice proglašen je Miloš Tica iz Rudara. U sledećem kolu ekipa Rudara putuje u Suboticu gde će se sastati sa ekipom Spartaka.

Ekipa Požarevca nije uspela da na teškom gostovanju u Zubinom potoku zabeleži prvu pobedu u sezoni. Požarevljani su protiv ekipe Mokre gore odigrali hrabro, ali nisu uspeli da ostvare povoljan rezultat. Ekipa iz Zubinog potoka je pobedila sa 29:28 i tako upisala prvu pobedu u sezoni. U ekipi Mokre gore po 4 gola postigli su Nenad Đukić, Aleksandar Nikolić, Nemanja Aleksić, Vladimir Milić i Nemanja Vuković. U ekipi Požarevca najefikasniji bio je Marko Jokić sa 8 postignutih golova. Za igrača utakmice proglašen je Nenad Đukić iz ekipe Mokre gore. U sledećem kolu ekipa Požarevca dočekaće ekipu Crvene Zvezde iz Beograda.

Posle tri vezana poraza rukometašice Požarevca uspele su da zabeleže novu pobedu u prvenstvu. Oni su pred svojom publikom odigrali jednu pravu ligašku utakmicu protiv ekipe Pirota. Prvi deo igre pripao je rukometašicama Pirota koje su uspele da nametnu ritam i kontrolišu utakmicu. Prvo poluvreme je završeno 11:12 u korist Piroćaniki. U drugom poluvremenu Požarevljanke su uspele da preokrenu rezultat. Ključne golove za ekipu Požarevca je postigla Fatau Goudiabu, koja je Požarevljanke dovela u vođstvo. Pokušale su igračice Pirota da se vrate u utakmicu ali nisu imali dovoljno snage. Utakmica je završena rezultatom od 22:19 u korist ekipe Požarevca. Najbolji strelac u ekipi Požarevca bila je Tamara Nikić sa 7 postignutih golova. U ekipi Pirota 5 golova je postigla Danijela Krčak. Za igračicu utakmice proglašena je kapiten Požarevljanki Biljana Maksimović. U sledećem kolu ekipa Požarevca putuje u Adu gde će sastati sa ekipom Halas Jožef.