06. 03. 2018. Požarevac

Izvor: KK Požarevac

Košarkaši u pobedničkom nizu

Košarkaši Požarevca su na svom terenu, u okvriu 16. kola Druge regionalne lige Zapad 2, savladali Slogu iz Despotovca sa 93:73.

Košarkaši Požarevca su zabeležili i petnaestu pobedu i time zadržali velike šanse da se plasiraju u viši rang takmičenja. Iako desetkovani povredama i bolešću igrača, domaćin je od samog starta stavio do znanja gostima da bodovi ostaju u Požarevcu. Domaći košarkaši su početkom drugog perioda imali malu košgetersku krizu (nisu postigli koš 4 minuta), ali je zaliha iz prvog perioda to i dozvoljavala, te se na odmor otišlo rezultatom 45:35.

Početkom treće četvrtine košarkaši Požarevca „dodaju gas“, tako da se pitanje pobednika u ovom meču nije više dovodilo u pitanje.

U narednom  kolu košarkaši Požarevca putuju u Novi Pazar, a narednu utakmicu pred domaćom publikom igraće 17.03.2018. sa početkom u 19 časova u KSC Požarevac, kada će ugostiti ekipu iz Svilajnca. Ta utakmica je proglašena i derbi mečom, jer pobedom požarevljana otvaraju se vrata ka višem rangu.