13. 03. 2018. Požarevac

Izvor: futsalbalkan.com

Futsaleri Požarevca nastavljalju sa dobrim igrama

U meču 15. kola Druge futsal lige Srbije, Požarevac je pred oko 350 navijača savladao Forum rezultatom 5:2.

Odličan meč su odigrali izabranici Marka Gavrilovića i sasvim zasluženo stigli su do tri veoma važna boda u borbi za plasman u elitu. Već u drugom minutu Radojčić je pogodio za vođstvo domaćih, a prednost je duplirao Drakulić u 12 minuta kasnije. Sjajnu futsal predstavu pružili su futsaleri Požarevca na ovom meču i Forum je rezultatsku katastrofu u prvom poluvremenu izbegao najviše zahvaljujući golmanu koji je davno prerastao ovaj rang takmičenja, Morarijuu. Ipak, hobotnica na golu vršačkog drugoligaša kapitulirao je i treći put u poslednjem minutu prvog dela igre pa je bilo jasno da je voz u kom su bili futsaleri Foruma krenuo nizbrdo i da će se jako teško zaustaviti na ovom meču. Strelac gola u finišu prvog poluvremena bio je Vladimir Simić.

U drugom poluvremenu Forum je morao da zaigra dosta ofanzivnije pa je viđena otvorenija igra na obe strane i još četiri gola. Strelci za domaćina bili su Nenad Simić iz penala sa šest metara i Marko Jeremić, dok su za goste pogađali Stojan Milovac i Lazar Vezmar, a iskusni kapiten Vrščana gol je postigao iz kaznenog udarca sa 10 metara. Treba napomenuti da je tim iz Vrđca na ovom susretu nastupio bez najboljeg strelca lige i jednog od najboljih igrača, povređenog Marka Bogdanovića, a da hendikep bude veći bol u kolenu osetio je i Morariju, pa je pitanje u kom će sastavu na sledećem meču nastupati, može se reći, 'vršačka klinika'. Posle 15 odigranih kola Požarevac se nalazi na četvrtom mestu na tabeli Druge futsal lige Srbije sa 26 osvojenih bodova, dok je Forum sedmi sa tri boda manje.