14. 04. 2018. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Stojanović doneo bod Požarevljanima

Fudbalski klub Mladi radnik 1926 je u, utakmici 23. kola Srpske lige grupa Zapad, ugstio ekipu Tutina.

U jesenjem delu sezone Požarevljani su uspeli da u Tutinu savladaju istoimenu ekipu. Od prvog sudijskog zvižduka igrači Mladog radnika krenuli su ofanzivo ga golu gostiju. Najbolje prilike imao je igrač Požarevljana, Marko Vasiljevć koji je pogodio stativu. Pravi šok za navijače Mladog radnika bio je u 11 minutu, kada je ekipa Tutina povela. Lopta je na sredini terena došla do Igora Grkajca koji je na desnoj strani uspešno uposlio Miloša Đokića. On je „vukao“ loptu nekoliko metara i sa oko 15 metara šutirao i uspeo da savlada domaćeg golmana Savića. Posle primljenog gola ekipa Mladog radnika krenula je sa sve jačim napadima ga golu Mugoše. Ipak na odmor se otišlo rezultatom od 1:0 u korist Tutina.

Trener Mladog radnika Andrija Ferlež je umesto Jankovića u igru ubacio iskusnog Bojatovića. Veći deo poluvremena lopta je provela na sredini terena bez izrazitih šansi za obe ekipa. Ipak u 70 minutu utakmice kapiten Mladog radnika Uroš Petković  dobija drugi žuti karton, pa potom crveni i od tada Požarevljani igraju sa 10 igrača na terenu. Trener domaćina odmah reaguje i igrača sredine terena Muljajića menja odbrabreni igrač Stefan Stanković. Ekipa Tutina je videlu tu svoju priliku da „overe“ pobedu pa je krenula agresivnije ka golu Savića. Posle jedne sumnjive situacije sudija Miroslav Matić je sa utakmice isključio Andriju Ferleža. Posle isključenja trenera Ferleža izvodi se još jedna izmena u Mladom radniku kada Mladenovića menja Stojanović. Ulazkom Stojanovića Požarevljani su krenuli ka golu Tutina. Igrao se 88 minut lopta je došla do igrača Mladog radnika Milovanovića koji je uposlio loptu ka šesnestercu. Na desnoj stativi našao se sam Stojanović koji je uspeo da savlada golmana Tutina Mugošu i da poravna rezultat.Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je utakmica završena rezultatom od 1:1.

Posle odigranih 23 kola ekipa Mladog radnika zauzima 9. mesto na tabeli sa osvoja 32 boda. U sledećem kolu Požarevljani putuju u Lajkovac gde će igrati sa ekipom Železničara.