07. 05. 2018. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik prekinuo seriju poraza (VIDEO)

Fudbalski klub Mladi radnik 1926 je, u okviru 27. kola Srpske fudbalske lige grupa Zapad, na Gradskom stadionu u Požarevca ugostila ekipu Karađorđa iz Topole.

Posle tri vezana poraza u prvenstvu igrači Mladog radnika su od prvog sudijskog zvižduka krenuli ka golu Karađorđa. Posle nekoliko ne iskorišćenih šansi Požarevljani su u 41. minutu uspeli da postignu gol. Na sredini terena lopta je došla do Karanovića koju je loptu poslao u prazan prostor. Do nje uspeva da dodje Bojatović koji bez problema uspeva da savlada golmana Karađorđa Ilića. Na odmor se otišlo rezultatom do 1:0 u korist Mladog radnika.

U drugom poluvremenu igrači Mladog radnika nastavili su istom tempu. Najbolje šanse imali Muljajić i Stojanović, ali nisu uspeli da savladaju golmana gostiju iz Topole. Utakmica je završena rezultatom od 1:0 u korist Požarevljana.

Posle 27. odigranih kola ekipa Mladog radnika 1926 se nalazi na 10. mestu na tabeli sa osvojena 35 boda. U sledećem kolu Požarevljani putuju u Smederevo gde će igrati protiv istoimenog kluba.