Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Intergalactic iz Beograda pobednik turnira „3x3“ u Požarevcu.

25. 06. 2018. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Intergalactic iz Beograda pobednik turnira „3x3“ u Požarevcu.

U centru Požarevca je treću godinu za redom održan turnir u basketu „3x3“.

Na turniru prijavilo se 36 ekipa koje su se takmičile u 4 kategorije. U kategoriji devojčica prvo mesto je osvojila ekipa „Tehničke greške“ dok je drugo plasirala ekipa „Fantastična trojka“.  U kategoriji dečaka do 16 godina u finalu su se sastale ekipe „Bogosava“ i „Šusteri“. Ekipa „Bogosava“ je sa 5:3 pobedila „Šustere“ i osvojila titulu u ovoj kategoriji.

U kategoriji juniora prvo mesto osvojila je ekipa „Bumbar Nosuljko“ dok je na drugoj poziciji ekipa „ Iz 1 u 3“. U kategoriji seniora tutilu je osvojila ekipa „Intergalactic“ iz Beograda. Oni su u finalu sa 21:15 pobedili tim Inanimo iz Moskve. Tereće mesto zauzela je ekipa „Kafe Krug“ iz Požarevca.

Pobednička ekipa osvojila je 70 000 dinara i direktan plasman na finalni turnir Prvenstva Srbije.

Turnir su organizovali grad Požarevac, Sportski savez Požarevac, Kulturno sportski centar Požarevac i Košarkaški klub Požarevac.