Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Pobede rukometaša Rudara i Požarevca, Požarevljanke poražene na startu sezone

10. 10. 2018. Požarevac, Kostolac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Pobede rukometaša Rudara i Požarevca, Požarevljanke poražene na startu sezone

Prethodnog vikenda odigrano je 3. kolo u muškoj Super i Super B ligi, kao i prvo kolo u ženskoj Super B ligi Srbije. Ekipa Rudara je u Kostolcu ugostila Mokru goru iz Zubinog Potoka dok su Požarevljani putovali u Zrenjanin gde su se sastali sa ekipom Proletera. Požarevljanke su svoju sezonu počeli na gostovanju u Petrovcu na Mlavi gde su se sastale sa ekipom Sloge.

Ekipa Rudara je posle dva početna poraza, u Superligi Srbije, išla na pobedu protiv iskusne i uigrane ekipe Mokre gore. Utakmicu je odlično otvorila ekipa Rudara koja je brzo došla do 7 golova razlike. Na poluvremenu je rezultat glasio 15:9 u korist Kostolčana.

Ipak Rudar je u nastavku utakmice pao u igri što je ekipa Mokre gore uspela da iskoristi kada su na 10 minuta pred kraj prišli samo na gol razlike. Gol odluke postigao je igrač Rudara Tica kada se ekipa iz Kostolca ponovo odmakla na 3 gola razlike, što ekipa iz Zubinog potoka nije mogla više da stigne. Rudar je zasluženo pobedio sa 24:23. Ovo je prva pobeda ekipe Rudara u novoj sezoni. Najraspooloženiji za igru u ekipi Rudara je novo pojačanje kluba Marko Padežanin koji je postigao 8 golova. Padežanin je proglašen i za igrača utakmice. U ekipi Mokre gore 6 golova je postigao Predrag Utvić. U sledećem kolu Kostolčani putuju u Beograd gde će se sastati sa ekipom Partizana.

U 3. kolu SuperB  rukometne lige grupa Sever-centar ekipa Požarevca je ostvarila novu pobedu u prvenstvu. Oni su u Zrenjaninu nadigrali ekipu Proletera sa 24:22 i ostvarili treću vezanu pobedu u prvenstvu. Požarevljani su neporaženi od početka sezone i sa 6 osvojenih bodova su trenutno na prvom mestu na tabeli. Protiv Proletera 8 golova postigao je kapiten Marko Čavaljuga, koji je proglašen za igrača utakmice. U ekipi Proletera 4 gola postigao je Aleksa Gaćinović. U sledećem kolu ekipa Požarevca će ugostiti ekipu Lavova iz Bačke Palanke.

Ekipa ŽRK Požarevac počela je sezonu na gostovanju u Petrovcu na Mlavi gde se sastala sa ekipom Sloge. Petrovčanke su od početka utakmice držale „konce“ u svojim rukama i zasluženo su slavile sa 28:22. Najefikasnija u ekipi Požarevca bila je Olja Nikolić koja je postigla 6 golova. U ekipi Sloge 6 golova postigla je Teodora Bogosavljević, koja je ujedno proglašena i za igračicu utakmice. U sledećem kolu ekipa Požarevca ugostiće ekipu Napretka iz Kruševca. Utakmica se igra u Hali sportova u subotu 13. oktobra od 16h.