Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Rudar iznenadio Beograđane, Partizan poražen u Kostolcu

11. 02. 2019. Kostolac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Rudar iznenadio Beograđane, Partizan poražen u Kostolcu

Rudar je u Kostolcu u okviru 15. kola Super rukometne lige Srbije ugostio ekipu Partizana iz Beograda.

Kostolčani su ponovo do poslednjeg mesta ispunili Halu sportova i dali dodatnu motivaciju igračima Rudara koji su im se odužili sa dobrom igrom protiv favorizovanih gostiju iz Beograda.

Prvih petneast minuta utakmice ekipe su se smenjivale u vodjstvu, da bi ekipa Rudara zavhaljuljući sjajnim odbranama Vukovića uspela da sepri kraju prvog dela igre  odlepi na dva gola razlike. Prvo poluvreme je završeno 14:12 u korist Kostolčana. U drugom poluvremenu ekipa Partizana počela je da igra organizovaniju odbranu i uspeli da preokrenu rezultat i da povedu sa tri gola razlike. Trener Rudara Ajdačić je tražio time out i time prekinuo niz gostiju iz Beograda. Igraći Rudara uspeli su ponovo da uspostave svoju igru i poslednjim minutima utakmice uspeli su da ponovo povedu sa dva gola razlike. Ekipa Partizana nije uspela da izjednači rezultat pa je ekipa Rudara zasluženo pobedila sa 25:24.

Najefikasniji u ekipi Rudara bili su Miloš Milošević i Miloš Tica, oni su postigli po 6 golova. U ekipi Partizana 7 golova postigao je Darko Stevanović. Za igrača utakmice proglašen je golman Rudara Miloš Vuković.

Trener Rudara Dragan Ajdačić je za Boom93 rekao da ekipa igra odlično u drugom delu sezone.

„Dolaskom Dragutinovića i Jovanovića dobili smo preko potrebnu svežini na bekovskim pozicijama. Mislim da ćemo iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje. Omogćeni su nam malo bolji treninzi i sa većim fondom igrača možemo mnogo bolje da radimo. Nadam se dobrim rezultatima“ naglasio je Ajdačić.

Ekipe Rudara će u narednom kolu putovati u Novi Pazar gde će igrati sa istoimenom ekipom.