Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Novi nerešen rezultat fudbalera Mladog radnika (VIDEO)

05. 04. 2019. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Novi nerešen rezultat fudbalera Mladog radnika (VIDEO)

U okviru 19. kola Srpske fudbalske lige Zapad ekipa Mladog radnika 1926 je u Požarevcu ugostila tim Šumadije iz Arandjelovca.

Posle početnih minuta i proveravanje snaga izmedju ove dve ekipa prvu šansu na meču imali su gosti iz Arandjelovca. U 21. minutu igrač Mladog radnika Nikola Ilić izgubio je loptu na nekih 20 metara od gola, što je iskoristio napadač Šumadije Ilija Milovanović. Milovanović se sam našao pred golmanom Požarevljana Vladimira Savića koji je sjajnom intervencijom uspeo da zaustavi Iliju Milovanovića i spasi svoj gol. Novu šansu beležimo u 27. minutu utakmice kada je igrač Šumadije Nikola Starčević uputio šut ka golu Požarevljana ali je lopta prošla pored stative. Prvu pravu šansu ekipa Mladog radnika imala je u 34. minutu kada je Jovan Mladenović šutirao sa oko 20 metara. Ipak šut nije bio precizan pa je lopta završila iznad prečke. Na odmor se otišlo rezultatom od 0:0.

U drugom poluvremenu prvu šansu imala je ekipa Šumadije. U 49. minutu Ilija Milovanović je uputio šut ga golu Savića, ali lopta je prošla tik pored stative. Od tog trenutka ekipa Mladog radnika preuzela je inicijativu na terenu. Jovan Mladenović iz Mladog radnika imao je lepu šansu da u 55 minutu dovede svoju ekipu u vodjstvo. Mladenović je uspeo da uputi šut sa ivice šesnesterca ka golu Šumadije, ali je golman gostiju Marko Nićiforović krajnim snagama uspeo da zastavi ovaj šut. U 59. minutu beležimo novu šansu za Požarevljane. Napadač Mladog radnika Milan Spasić ubacio je loptu sa desne strane u peterac gostiju. Do lopte je stigao Ivan Stojanović koji je glavom šutirao pored gola. U 65. minutu igrač Šumadije Darko Stojković zamalo da iznenadi golmana Požarevljana Savića. Naime on je sa 30 metara uputio šut ka golu Mladog radnika pa je Savić morao interveniše i izbaci loptu u korner.  Novu šansu za Šumadiju beležimo u 82. minutu. Lopta je došla do Lazara Pantelića koji šutira i pogađa stativu. Poslednju šansu na utakmici imali su igrači Mladog radnika. Na ivici šestnesterca Šumadije našao se napadač Požarevljana Milan Spasić koji je uspeo da loptu pošalje ka Filipu Krstiću koji šutira pored gola. Utakmica je završena bez golova 0:0.

Posle odigranog 19. kola Mladi radnik je na 7. mestu na tabeli sa osvojenih 27 bodova. U sledećem kolu Požarevljani putuju u Provo gde će se sastati sa istoimenom ekipom.