Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Požarevljani savladali Jugović, Požarevljanke posle preokreta Kučevo

08. 04. 2019. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Požarevljani savladali Jugović, Požarevljanke posle preokreta Kučevo

Odigrane su utakmice u Super B ligi u muškoj i ženskoj konkurenciji. U okviru 18. kola Super B lige Sever-Centar Muški rukometni klub Požarevac ugostio je Jugović iz Kaća, dok je Ženski rukometni klub Požarevac, u okviru 17. kola, ugostio ekipu Kučeva.

Posle poraza od Vrbasa ekipa MRK Požarevac je morala da pobedi Jugović kako ne bi skliznula u zonu ispadanja. Utakmicu je bolje otvorila ekipa Jugovića koja je veći deo prvog poluvremna vodila. Pred kraj prvog dela igre Požarevljani su uspeli da dodju do vodjstva i završe prvo poluvreme sa 16:13. U drugom poluvremenu ekipa Jugovića je krenula agresivnije ka golu Požarevca. Gosti iz Kaća su u jednom trenutku uspeli da izjednače rezultat, ali je trener Požarevljana Ivan Lapčević time out-om presekao inicijativu gostiju. Vrlo brzo je ekipa Požarevca došla do nove prednosti i do kraja je uspela da je održi. Požarevac je slavio sa 27:24. Najefikasniji u ekipi Požarevca bio je Dušan Marić koji je postigao 6 golova. U ekipi Jugovića 5 golova postigao je Miroslav Gvozdić. Za igrača utakmice proglašen je David Vasić iz ekipe Požarevca. Ovom pobedom Požarevljani su preskočili ekipu Jugovića na tabeli i sada su na 8 poziciji sa osvojenih 15 bodova. U sledećem kolu MRK Požarevac putuje u Lazarevac gde će sastati sa ekipom Kolubare.

Ženski rukometni klub je odigrao jednu odličnu utakmicu sa dosta preokreta. Utakmicu je bolje otvorila ekipa Kučeva koja je skoro celo prvo poluvreme bila u vodjstvu. Prvo poluvreme Kučevljanke su dobile sa 19:13. Ekipa Požarevca je u drugom poluvremenu zaigrala energičnije i angažovanije u odbrani i sigurnije u napadu. Ovakva igra je donela rezultata pa su Požarevljanke polako hvatala rezultatski priključak.  Pred kraj utakmice ekipa Požarevca je izjednačila rezultat. Prava drama je viđena u poslednjim minutima utakmice. Požarevljanke su posle jedne razradjene akcije došle do vodjstvo. Poslednji napad na utakmici imale su Kučevljanke koje nisu iskoristili pa su Požarevljanke zasluženo slavile sa 29:28. Najefikasnija u timu Požarevca bila je Danijela Petković koja je postigla 9 golova. U ekipi Kučeva po 6 golova postigli su Jelena Đorđević i Andjelka Milanović. Za igračicu utakmice proglašena je Danijela Petković iz ŽRK Požarevac. Ova pobeda je vrlo važna za Požarevljnke u njihovoj borbi za opstanak. Požarevljanke su i dalje poslednje plasirane ali su se primakle na 2 boda od sigurne zone. Ekipa Požarevca u sledećem kolu putuje u Pančevo gde će se sastati sa istoimenom ekipom.