Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Enrico Savlador osvajač 59. biciklističke trke „Kroz Srbiju“

02. 08. 2019. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Enrico Savlador osvajač 59. biciklističke trke „Kroz Srbiju“

Prolaskom kroz cilj u centru Požarevca završena je ovogodišnja biciklistička trka „Kroz Srbiju“.

Poslednja, 4 etapa, ovogodišnje trke vožena je od Mionice do Požarevca u dužini 157. kilometara. Prvi kroz cilj i osvajač 4. etape bio je Slovak Ján Andrej Cully koji je ovu deonicu izvozio sa 3h 44 minuta 18 sekundi. Drugo mesto osvojio je član reprezentacije Srbije Marko Daniović, dok je treći kroz cilj prošao italijan Simone Innocenti.

Osvajač žute majice i pobednik 59. biciklističke trke „Kroz Srbiju“ je italijan Enrico Salvador. Belu majicu, koja se dodeljulje za najboljeg mladog vozača trke pripala je Moranu Vermeulenu iz Austrije. On je osvojio i plavu maijcu za najboljeg vozača u brdskim etapama. Crvenu majicu, koja se dodeljulje najboljem spritneru trke, osvojio je italijan Riccardo Bobbo.

Ovogodišnje biciklistička trka „Kroz Srbiju“ imala je poseban značaj zato što su se osvojeni bodovi računali za kvalifikacije na Olimpijske igre sledeće godine u Tokiju.