Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Pobede Diablo Boka i Bubi Pata u glavnim trkama 56. LjKI

02. 09. 2019. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Pobede Diablo Boka i Bubi Pata u glavnim trkama 56. LjKI

Glavnim kasačkim i galopskim trkama i finalem Ljubičevskog višeboja završene su 56. Ljubičevske konjičke igre.

Glavni takmičarski dan otvorila je utakmice u preskakanju prepona „Knez Miloš“ čiji je nagradni fond od 500 000 dinara. Prvo mesto osvojio je Stefan Đoković u  sedlu grla Bonnie de papagines iz Konjičkog društva Aleksa Dundić Beograd. Drugo mesto osvojio je Zoran Jovanović i grlo Straordinaria. Oni su nastupali za Konjički klub „Favorit“ iz Beograda. Na treće mesto Petar Miloševski na grlu Bravados.

U galopskoj trci „Vojvoda Blagoje Milošević“ na 1600 metara pobedu je odnela grlo Alkatraz u čijem je sedlu bio Aleksandar Šašić. Drugo mesto osvojilo je grlo Tajson dok je treći kroz cilj prošao Destyno. U prvoj kasačkoj trci dana „Stig“ prvi grlo koje je prošlo kroz cilj je Serial Killer sa Bojanom Kečanovićem u sulkama. Drugo mesto osvojilo je grlo Isaac Newton A.T. , dok je treće mesto osvojilo grlo  Lejla S.P.

U galopskoj trci „Kostolac“ pobedu je odnelo grlo Miss Iron, drugo grlo koje je prošlo kroz cilj bilo je New Big Hope, dok je treće mesto osvojilo grlo Jusein. U galopskoj trci „Braničevo“ na 1800 metra trijumfalo je grlo Magic Man sa jahačem Đorđom Petrovićem u sedlu. Drugo mesto osvojilo je grlo Krigiz dok je treće kroz cilj prošlo grlo Barbara Nepworth.

U glavnoj kasčkoj trci Ljubičevskih konjičkih igara „Knez Mihailo“ pobedu je odnelo grlo Diablo Boko sa Borisom Kečanovićem u sedlu. Drugo mesto osvojilo je grlo Urus Caf dok je treće mesto pripalo grlu Quick Viervil.

U glavnoj galopskoj trci igara „Kup Ljubičeva“ pobedu je odnelo grlo Bubi Pata sa džokejem Milanom Konkoljem. Drugo mesto osvojilo je grlo Pure Pearl dok je treće osvojilo grlo First Thought.