24. 09. 2019. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik poražen od Loznice (VIDEO)

Fudbalski klub Mladi radnik 1926 je u okviru 8. kola Srpske fudbalske lige grupa Zapad je na Gradskom stadionu u Požarevcu ugostio tim Loznice.

Ekipa Loznice je bolje otvorila meč i imalaje nekoliko izglednih prilika pred golom Mladog radnika. Ekipa Loznice je u 12 minutu došla do vodjstva. Ubačena je lopta sa desne strane u šesnesterac Požarevljana, neko od igrača Mladog radnika je glavom igrao i poslao loptu do igrača Loznice Matića. Matić nije imao problema da savlada golmana Požarevljana Simonovića. Do kraja poluvremena nije bilo prevelikih uzbuđenja pa se na odmor otišlo rezultatom od 1:0 u korist gostijuće ekipe.

Drugo poluvreme donelo je angažovaniju igru Požarevljana. Sporna situacija na utakmici viđena je u 65 minutu utakmice kada je poništen gol za Mladi radnik. Naime posle prekida sa desne strane, igrač Mladog radnika Muljaljić je ubacio loptu u šesnesterac ekipe Loznice. Golman Loznice Vukašinović je promašio loptu. Lopta je došla do igrača Požarevljana koji je uspeo da pošalje loptu u mrežu. Glavni sudija Miletić je prvo pokazao na centar, da bi nakon signaliziranja pomoćnog sudije disudio faul u korist Loznice i time je poništio gol. U 77. minutu ekipa Loznice je preko Tripkovića povisila prednost na 2:0 i time, kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat utakmce od 2:0.

Posle 8. odigranih kola ekipa Mladog radnika je na 16 mestu na tabeli sa skorom od 1 pobede, 5 poraza i 2 nerešena rezultata. Požarevljani su osvojili samo 5 bodova u dosadašnjem delu prvenstva i sledeću utakmicu igraće u Bogatiću protiv poslednjeplasirane ekipe Mačve.