24. 10. 2019. Požarevac, Kosjerić

Izvor: KK Požarevac

Požarevljani sigurni u Kosjeriću

U okviru 3. kola Prve regionalne košarkaške lige grupa Zapad košarkaši Požarevca su putovali su u Kosjerić gde su se sastali protiv ekipe Crnokose. Sigurnom igrom ekipa Požarevca je savladala ekipu Crnokose sa 91:55.

U najboljoj partiji dosadašnjeg dela sezone, košarkaši Požarevca su iz Kosjerića doneli značajna dva boda. Neizvesno je bilo do polovine druge četvrtine, kada su požarevljani, naročito Kurtiševski i Lalić, dobrim šutom sa polu distance napravili zavidnu razliku i na poluvreme otišli sa 17 poena razlike.

U nastavku košarkaši Požarevca su i u odbrani zaigrali čvršće, što je pokazatelj i rezultat na kraju utakmice.

U narednom IV kolu ekipi iz Požarevca gostuje još jedan kandidat za osvajanje lige i odlazak u viši rang takmičenja, iskusna ekipa Priboja. Utakmica se igra u petak 25. oktobra sa početkom u 19 časova u Sportskom centru Požarevac.