Naslovna  |  Zabava  |  Kultura  |  Novi trijumf za "La La Land", dodeljene BAFTA nagrade
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Kultura

13. 02. 2017.

Novi trijumf za "La La Land", dodeljene BAFTA nagrade

"La la land" poneo je titulu najboljeg filma na ovogodišnjoj dodeli BAFTA nagrada. Statua za najbolju žensku ulogu pripala je Emi Stoun upravo za ulogu Mije u filmu "La la land", dok je Kejsi Aflek dobio nagradu za najbolju glavnu ulogu u filmu "Manchester by the Sea".

Ovo je lista svih ovogodišnjih pobednika: 


Najbolji film - La La land, a nominovani su bili i: 

Arrival 

I, Daniel Blake 

Manchester By The Sea 

Moonlight.

Nagradu za najboljeg glumca osvojio je Kejsi Aflek iz filma “Manchester by the Sea”, a nominovani su bili i: 

Endru Garfild - Hacksaw Ridge 

Džejk Džilenhal - Nocturnal Animals 

Rajan Gosling - La La Land 

Vigo Mortensen - Captain Fantastic.

Nagradu za najbolju glumicu osvojila je Ema Stoun za film „La La Land“, a nominovane su bile i: 

Ejmi Adams - Arrival 

Emili Blant - The Girl on the Train 

Meril Strip - Florence Foster Jenkins 

Natali Portman – Jackie.

Najbolji britanski film osvojio je “I, Daniel Blake”, a nominovani su bili i: 

American Honey - Andrea Arnold, Lars Knudsen, Pouya Shahbazian, Jay Van Hoy 

Denial - Mick Jackson, Gary Foster, Russ Krasnoff, David Hare 

Fantastic Beasts And Where To Find Them - David Yates, JK Rowling, David Heyman, Steve Kloves, Lionel Wigram 

Notes On Blindness - Peter Middleton, James Spinney, Mike Brett, Jo-Jo Ellison, Steve Jamison 

Under The Shadow - Babak Anvari, Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh. 

Nagradu za najbolju sporednu ulogu u kategoriji žena osvojila je Vajola Dejvis iz filma “Fences”. Nominovane su bile: 

Hejli Skvirs - I, Daniel Blake 

Mišel Vilijams - Manchester by the Sea 

Naomi Haris - Moonlight 

Nikol Kidman – Lion.

Nagradu za najboljeg sporednog glumca osvojio je Dev Patel iz filma Lion, a ostali nominovani bili su: 

Aron Džonson - Nocturnal Animals 

Hju Grant - Florence Foster Jenkins 

Džef Bridžis - Hell or High Water 

Mahershala Ali – Moonlight 

Nagradu za najbolji adaptirani scenario osvojio je film “Lion” Luka Dejvisa, a nominovani su bili: 

“Arrival” 

“Hacksaw Ridhe” 

“Hidden Figures” 

“Nocturnal Animals”.

Za najboljeg režisera proglašen je Demijen Čazel za film “La La Land”. Nominovani su bili i: 

Arrival - Denis Villeneuve 

I, Daniel Blake - Ken Loah 

Manchester By The Sea - Kenet Lonergan 

Nocturnal Animals - Tom Ford. 

Nagradu za izuzetan prvi nastup britanskog pisca, režisera i producenta osvojio je Under the Shadow: Babak Anvari (pisac/režiser), Emili Leo, Oliver Roskil, Luken Toh (producenti). 

Za najbolji film na stranom jeziku nagradu je odneo film “Son Of Saul” Laszla Nemesa. U ovoj kategoriji nominovani su bili i: 

Dheepan - Jacques Audiard, Pascal Caucheteux 

Julieta - Pedro Almodovar 

Mustang - Deniz Gamze Erguven, Charles Gillibert 

Toni Erdmann - Maren Ade, Janine Jackowski. 

Najbolji dokumentarac je “13th” Ave Duvernej, a u konkurenciji su bili i: 

The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years - Ron Howard 

The Eagle Huntress - Otto Bell, Stacey Reiss 

Notes on Blindness - Peter Middleton, James Spinney 

Weiner - Josh Kriegman, Elyse Steinberg. 

Za najbolji animirani film nagrađen je “Kubo And The Two Strings”, a nominovani su bili: 

“Finding Dory” 

“Moana” 

“Zootropolis”. 

Nagradu za najbolju fotografiju osvojio je film “La La Land”, a nominovani su bili i: 

“Arrival“ 

“Hell Or High Water” 

“Lion“ 

“Nocturnal Animals”.

Za najbolji originalni scenario nagradu je odneo film “Manchester By The Sea”, a u konkurenciji su bili i: 

“Hell Or High Water” 

“I, Daniel Blake” 

“La La Land” 

“Moonlight” 

Za najbolje vizuelne efekte nagrađen je film “The Joungle Book”, a u konkurenciji su bili “Arrival”, “Fantastic Beasts and Where to Find Them”, “Rouge One: A Star Wars Story” i “Doctor Strange”. 

Žiri je odlučio da je najbolju scenografiju imao film “Fantastic Beasts And Where to Find Them”, a nominovani su bili i: 

“Doctor Strange” 

“Hail, Caesar!” 

“La La Land” 

“Nocturnal Animals” 

Nagradu za najbolju montažu osvojio je film “Hacksaw Ridge” Džona Gilberta. Nominovani su bili: 

“Arrival” 

“La La Land” 

“Manchester By The Sea” 

“Nocturnal Animals”. 

Za najbolji britanski kratki film proglašen je “Home”, a za najbolju britansku kratku animaciju film “A Love Story”. 

Nagradu za najbolje zvučne efekte osvojio je film “Arrival”, a za najbolje kostime film“Jackie”. 

Za najbolju šminku i frizuru ubedljivu pobedu odneo je film “Florence Foster Jenkins”, a nominovani su bili: 

“Doctor Strange“ 

“Hacksaw Ridge” 

“Nocturnal Animals” 

“Rogue One: A Star Wars History”. 

Nagradu za najoriginalniju muziku dobio je film “La La Land”, a nominovani su bili i: 

“Arrival” 

“Jackie” 

“Lion” 

“Nocturnal Animals”. 

Nagradu za zvezdu u usponu (o kojoj je odlučivala publika) osvojio je Tom Holand, u konkurenciji sa Anjom Tejlor-Džoj, Laiom Kostom, Lukasom Hedžesom u Rut Negom.

Nema komentara.

Ostavi komentar