Bod posle velike borbe

U prvoj utakmici 9. kola Super muške rukometne lige Srbije ekipa Požarevca je igrala nerešeno sa Metaloplastikom iz Šabca 24:24.

Pred oko 500 gledalaca u Sportskom centru Požarevac ekipa Muškog rukometnog kluba „“ ostvarila je značajan remi ka daljoj borbi za opstanak. Početak utakmice nije doneo ništa dobro Požarvljanima, pošto su igrači Metaloplastike krenuli silovito u napadu i brzo dolaze do tri gola prednosti. Posle tajmauta, domaćini su zaigrali jako u odbrani i sigurnije u napadu da bi u 24 minutu utakmice prešli u vodjstvo i dobili prvo poluvreme sa 13:12.

U drugom poluvremenu ekipa Požarevca je nastavila gde je stala u prvom. Jaka odbrana , siguran napad održavaju prednost nad favorizovanim gostima iz Šabca. Ipak sredinom drugog dela igre pad u koncetraciji ekipe Požarevca Metaloplastika koristi i preokreće rezultat. Tada trener domaćih Rundić menja čuvara mreže, i to se pokazalo kao dobar potez. Dimitrijević je vezao nekoliko dobrih odbrana, što je dalo vetar u ledja ostaloj ekipi Požarevca koji sustižu prednost gostiju.

Kraj utakmice je doneo dramu. Trener gostiju Slavko Novaković je isključen sa meča pošto je posle jedne sudijske odluke oštro protestvovao. Poslednji napad je pripao Požarevljanima koji nisu uspeli da ga realizuju pa se utakmica završila sa 24:24

Ovim nerešenim rezutatom Požarevac je prekinuo niz od 5 poraza. Trenutno Požarevljani zauzimaju 8 mesto na tabeli. U sledećem kolu  MRK Požarevac dočekuje ekipu Crvene zvezde.

Boom93 Redakcija

Svojim odgovornim i profesionalnim radom redakcija Boom93 poštuje novinarske i profesionalne kodekse dajući svoj doprinos ostvarivanju javnog interesa u oblasti informisanja putem istinitog, nepristrasnog, pravovremenog i potpunog informisanja građana o svim važnim pitanjima značajnim za javnost. Stečeni kredibilitet se zasniva na objektivnosti, nezavisnoj uređivačkoj politici, odbrani javnog interesa, poštovanju novinarskih kodeksa i poverenju građana koje se gradi više od 28 godina.